Kaip pradėti sandorį

                                               Nuo ko pradėti NT sandorį:

  1. Kruopščiai atlikti parduodamo objekto apžiūrą, jei tai butas atkreipti dėmesį ar jam priklauso rūsio patalpos, ar jos įteisintos, kokia elektros įvado galia, ar nėra nelegaliai padidintas buto plotas, jei tai gyvenamas namas su žemės sklypu, įsitikinti yra ar nėra bendrasavininkų, pabendrauti su kaimynais, būtina kruopščiai peržiūrėti parduodamo objekto nuosavybės dokumentus, įsitikinti ar dokumentuose nurodyta savininko duomenys sutampa su pardavėjo paso duomenimis, jei kai kurie dokumentuose padaryti įrašai neaiškūs, pasikonsultuoti su atitinkamomis institucijomis arba nekilnojamojo turto specialistais.

  2. Derybose dėl parduodamo objekto kainos atkreipi dėmesį; jei objektą parduoda sutuoktiniai ar bendrasavininkai , kad suderėta kaina būtų abiejų sutuoktinių ar bendrasavininkų sprendimas (vėliau pasirašant preliminariąją pirkimo pardavimo sutartį ją pasirašyti privalo abu sutuoktiniai ar bendrasavininkai)

  3. Ruošiant preliminariąją pirkimo – pardavimo sutartį atkreipti dėmesį į tai ,kad joje turi atsispindėti visi  aptarti pirkimo – pardavimo niuansai. Jei standartinės sutarties formoje nėra tokio punkto – papildomai jį įrašyti.

  4. Jei mokamas avansas jis turi būti mokamas taip ,kaip nurodyta preliminariojoje sutartyje ir joje atžymima suma skaičiais ir žodžiais, data gavusio ir priėmusio avansą asmenų vardai pavardės ir parašai.

  5. Pas notarą patartina atvykti keletą dienų prieš pirkimo-pardavimo sandorį, kad pastarasis galėtų peržiūrėti visus sandoriui reikalingus dokumentus, kad liktų laiko pristatyti trūkstamus ar įvykdyti kitus notaro nurodymus. Portalas Savininkai.lt